English
Česky

Chystáme se na jaro...

16. ledna 2009

V této reportáži bychom vám rádi ukázali, co se ve firmě Alcedor děje v době, kdy se většina z nás těší na to, až roztaje na jezírku led a okrasné ryby včetně Nishikigoi začnou zvolna vyplouvat ke hladině.

V současné době se dá naše práce rozdělit na kancelářskou a venkovní. Na jaro 2009 pro vás připravujeme novou nabídku krmiv (najdete ji v E-shopu), zpracováváme podklady pro prodej importovaných Nishikigoi z Japonska (velikost 15 – 20 cm) a mladých Koi z našeho odchovu (roční ryby velikosti 10 – 15 cm). Dále můžete těšit na jesetery a pokud vše dobře dopadne, koncem června i na veslonose. Karasy nebo jeseny do maloprodeje pro rok 2009 nezařazujeme, jsme schopni uspokojit jen velkoodběratele.

Podobnou stavbu, kterou chráníme naše nádrže s kapry Koi, mohu doporučit všem ostatním chovatelům a majitelům zahradních jezírek. Tyto stavby jsou modulové (dá se postavit i menší fóliovník) a tak je mohou využít v podstatě všichni. Pokud budete přitápět klasickým topítkem o výkonu 300 – 600 W, udržíte v tomto prostředí bez problému hladinu bez ledu. Ale i bez přídavného topení je to velký pomocník!

Práce na přípravě nabídky pro jaro 2009Nádrže s rybami jsou chráněny foliovníkemTakto zas budou vypadat nádrže v létě...Pohled do foliovníkuPři tomto způsobu zimování se musí krmit i v zimě...Kromě přístřešku zajišťuje vyšší teplotu vody i přitápění topítky a zakrytí hladiny polykarbonátem.Venkovní nádrže vypadají trochu jinak!

V zimě máme kapry Koi umístěné jak ve skleníku (zde jsou generační ryby, japonské importy  a zhruba 2000 kusů 2 – 3letých Koi z našeho odchovu určených k prodeji), tak i ve venkovních nádržích, které jsou chráněny rozebíratelným fóliovníkem (v nich najdete roční a dvouleté ryby z našeho odchovu).

Nádrže s kapry Koi ve skleníkuPři fotografování se ve skleníku trochu rosí sklo objektivuPohled na generační ryby, které budeme na jaře vytírat...Ukázka použití rybniční aerace. Je tady z toho důvodu, že klasicé vzduchování by nestačilo zásobit tak velké množství ryb, které v nádrži přes zimu jsou, kyslíkem.Krmení zimovaných ryb

A abyste si nemysleli, že jen kapry Koi živ je člověk, podívejte se, co všechno se prostě udělat musí!

Občas je potřeba dělat i jiné věci: právě dorazilo auto s kyslíkovými bombami.Ty se musí složit...... a následně připojit na rozvodyA pak už zase vzhůru k rybám. Na obrázku kontrola inportovaných japonských Nishikigoi, které si u nás můžete na jaře koupit...

Krásný vstup do roku 2009, plného zdravých a krásně vybarvených Nishikigoi, přejí pracovníci firmy Alcedor.

autor: stachsw.cz   design: Jan Junek
Ornafish
Alcedor facebook