English
Česky

Vyzkoušejte krmiva značky Alcedor

16. dubna 2012

Nabídka krmiva pro Nishikigoi, ve kterém se promítají dlouhodobé chovatelské zkušenosti...

Pro vývoj, výrobu a následné uvedení vlastního krmiva Koi 0833 COLOUR pro japonské barevné kapry na trh jsme se rozhodli proto, abychom mohli našim Koi a Koi kaprům našich zákazníků nabídnout výživu, které je podle našich zkušeností lepší než běžné standardy a zároveň levnější než výrobky dovozové, s nimiž se ale může ve všech  parametrech plně kvalitativně měřit.

Z hlediska složení je podstatný vysoký obsah rybí moučky jako základní stavební látky pro vývoj svaloviny a 8% objemu tuku, který zajišťuje dostatečný přísun energie. Tato hodnota je hodně důležitá, protože řadí naše krmivo mezi ta, která se dají používat celé vegetační období. Další kladnou vlastností je poměrně vysoký obsah vitamínu C a přítomnost mořské řasy, která má, podobně, jako u lidí zelenina a ovoce, důležitou vazbu na správné trávení ryb a přísun stopových prvků. Na rozdíl od jiných krmiv, má naše také vysoký obsah Astaxantinu, barviva, které díky svému 10 x silnějšímu efektu ve srovnání s ß-karotenem zajišťuje intenzivní probarvení červených, žlutých a modrých pigmentů. Vitamín C má také silný vliv na imunitu a vitalitu chovaných Koi. Na tomto místě je třeba uvést i to, že zahraniční krmiva s podobným obsahem Astaxantinu jsou velice drahá.

Zdravé a perfektně vybarvené ryby - to je výsledek správné péče a používání krmiv zn. Alcedor...

Stejně jako jiná krmiva určená pro růst Nishikigoi, jsou i ta naše rozdělena do dvou skupin: krmivo pro mladé ryby (cca 8 – 15 cm) o průměru granulí 3 mm a krmivo určené větším rybám (cca od 20 cm) o průměru granulí 7 mm. Z hlediska použití je toto krmivo charakterizováno jako plovoucí celoroční, samozřejmě není určeno pro přikrmování v zimním období. Než bylo uvedeno na trh, testovali jsme ho dva roky v našich produkčních nádržích.

Důvody proč v chovech Koi používat krmivo značky Alcedor, jsou následující: a) vysoký obsah vitamínu C, který chrání ryby před stresem a posiluje imunitu, b) vyvážená skladba látek určených pro samotnou výživu, c) přítomnost mořské řasy, d) vysoký obsah Astaxantinu, e) přítomnost  papriky, která zbarvuje krmivo do červena, díky čemuž je kapry Koi velice ochotně přijímáno.

Krmivo Koi 0833 COLOUR v obou velikostních šaržích (3 a 7 mm) můžete zakoupit při návštěvě naší provozovny ve Zlivi nebo v E-SHOPU na stránkách www.alcedor.cz, popř. v zahradnictví Bambus centra Kastner v Třebízi. Základním balením je dvacetikilový plastový pytel, krmivo ale samozřejmě při objemu nad 1 kg i rozvažujeme a rovněž jako ostatní zboží zakoupené po internetu zasíláme poštou. Cena: 92 Kč bez DPH za kilogram při odběru celého balení (viz. prodejní podmínky v e-shopu), přesné složení krmiva najdete na etiketě.

Eva Štěchová, Alcedor Zliv

autor: stachsw.cz   design: Jan Junek
Ornafish
Alcedor facebook