English
Česky

V Japonsku 2.den

10.listopadu 2015

Pokračování naší cesty

     Dnes jsme po vydatné japonské snídani vyjeli přímo k chovateli Hirasawasan, kde se vybírali nějaké Nisai. Každá taková nákupní návštěva u pana Hirasawy se neobejde bez šálku čaje nebo kávy, a teprve potom se " jde na to".
Nejprve se prohlédnou velké ryby ( Sansai , Yonsai..) a potom Nisai, ze kterých se jen velmi těžko vybírá, protožeje jich je v každé nádrži několik tisíc.  Nisai jsou posléze vybráni, uloženi do plovoucích "kolébek" a jede se dál.
    Další chovatel Conias nás uvítal v plném složení ( oba bratři) a ukázal nám jednotlivé nádrže s Koi , kde se později opět nakupovalo ( GR Goshiki). Jen nedaleko od Conias jsme se kochali výběrem GR Showa, Hi Utsuri a Doitsugoi u Shinoda san (foto GR Showa).
    Po obědě návštěva u Hasegawasan, chovatele velmi dobrých Kohaku.Mě samozřejmě hodně zajímaly také malé Tosai, které u tohoho menšího chovatele čekají na jarní třídění a prodej. Opět výběr( foto Kohaku), a konverzace u čaje přímo s chovatelem a jeho ženou o problémech letošního roku ( kormoráni...). Lehký pohled na okolní zahradu, kterou pomalu opouští javorové listy krásně zbarvené do barvy krve, prostě přichází Momiji no Kisetsu ( období rudých javorových listů), Japonci tak milované období. 
     Cestou na hotel čteme plakát lákající na výstavu Nishikigoi, která začíná v pátek a kterou si rozhodně nechceme nechat ujít.
 
 
   Na zítřejší den se s Vámi těší Luděk Štěch
 
Tel.č.: 00420 602443858
E-mail: stech@alcedor.cz
autor: stachsw.cz   design: Jan Junek
Ornafish
Alcedor facebook