English
Česky

Firma Alcedor je zástupce firmy Ornafish V České Republice

16.května 2016

Naše cesty do Japonska...

... a nákupy japonských ryb úzce souvisí s firmou Ornafish .

Již při založení naší firmy jsem spolupracoval s firmou „Ornafish Japan Ltd.“ v oblasti dovozu Nishikigoi přímo z japonské Niigaty. Původně jsme chtěli ryby dovážet samostatně, ale vzhledem k počátečnímu množství ryb a administrativě byla spolupráce s Ornafish mnohem jednodušší. Japonskou Niigatu navštěvuji již od roku 2000 a od tohoto roku také naše spolupráce s Ornafish čile funguje. V současné době je firma Alcedor, s.r.o. jediným a výhradním zástupcem (agentem) Ornafish pro Českou republiku.

Nákupy Nishikigoi v Japonsku se uskutečňují na jaře a na podzim.

 Jarní sezóna je většinou obdobím  malých Tosai, které se v Japonsku přímo nevybírají, ale objednávají se  po celých boxech od jednotlivých chovatelů. Vzhledem k dlouholeté znalosti poměrů chovu Koi v Niigatě již vím jakou kvalitu mají jednotliví chovatelé, a proto mohu i jednotlivé skupiny ryb doporučit našim zákazníkům, kteří si v jarním období sami celé boxy s Tosai vyberou.

Vzhledem k tomu, že jsme hlavně chovatelé Nishikigoi u nás, dovážíme z Niigaty pro nás jen barevné typy jednoletých ryb, které my sami nemáme nebo  speciální skupiny ryb, které jsou jen velmi málo dostupné (Tateshita Tosai…) a ty můžeme nabídnout i našim zákazníkům.

Na jaře, nebo někdy ještě  v zimě navštěvujeme Japonsko za účelem přímého nákupu Nishikigoi a třeba i návštěvy některých prestižních výstav. V podzimním období (říjen,listopad) jezdíme do Niigaty zejména za nákupy Nishikigoi s našimi zákazníky, kteří si chtějí své miláčky vybrat osobně přímo u chovatelů. Při každé cestě jsem samozřejmě přítomen, abych mohl poradit nebo cokoliv vysvětlit. Výhodou v komunikaci nejen s chovateli je i moje znalost japonštiny.

 Kdo nechce jet do Japonska, může se s námi spojit před plánovanou cestou a své požadavky na ryby se mnou prodiskutovat ke konečné spokojenosti. Ti, co preferují  přímý nákup jap. Nishikigoi u nás v provozovně také  nepřijdou zkrátka, neboť každou sezónu dovážíme dostatek  starších ryb i k nám, ze kterých si po karanténě lze  na našich  internetových stránkách  nebo přímo u nás v klidu vybrat.

Přeji našim zákazníkům klidnou nastávající sezónu a  radost z kaprů Koi .

Ing. Luděk Štěch

Tel.č.: 602 443 858

E-mail: stech@alcedor.cz

autor: stachsw.cz   design: Jan Junek
Ornafish
Alcedor facebook