English
Česky

Listopadové Japonsko 2016 1.

14.listopadu 2016

V mé oblíbené Niigatě

Den  1.   14.11. 2016 

 

    Po včerejším příjezdu do města Ojiya nás dnes ráno přivítalo polojasné počasí, které vydrželo až do večera. Jako  první z  chovatelů se nám věnovali  bratři z Oofujifarm. Tentokrát i z mnoha ryb žádné „senbecu“ (výběr) neuděláme, a protože není až tak daleko na další farmu „ Hosokai“ krásnou podzimní přírodou, vyrážíme . Bohužel ani tady nás žádné ryby ,z volných, neuchvátily, a tak přejíždíme do Kawaguchi, kde nás vítají členové rodiny Hirasawasama. Neskutečné množství ryb od malých Nisai po jumbo  Yonsai, Gosai. Vybíráme docela dlouho, mezitím pohovořím s paní Emicosan a  s jejím synem Yoshiyuki si vyměňujeme chovatelské zkušenosti tohoto roku. Teplota v hale je příjemná, protože venku je skoro 18 °C a  tak čas rychle utíká. Rychlý oběd v restauraci „Miharashi“ (obří garnáti) a zanedlouho jsme u „Sakazume“. Tosai, které mě zajímají nejvíc, si prohlížím důkladně. Bohužel Nisai  a Sansai  dále plavou v nádržích ( Ikesu) beze změn i po naší návštěvě. Začíná se trochu šeřit a cestou je „Maruhirofarm“, kde samozřejmě nemůžeme chybět.

Asi po dvou hodinách je už několik krasavců (krasavic) zapsáno na našich fotografických kartách

a po nezbytném občerstvení odjíždíme na hotel. Potom už jen večeře a den, který zakončují jemné kapky deště pomalu končí. Tak zase zítra.

Oofuji KoifarmOofuji KoifarmOofuji KoifarmOofuji KoifarmOofuji KoifarmOofuji KoifarmHirasawaHirasawaHirasawaHirasawaHirasawaHirasawaHirasawaSakazumeSakazumeSakazumeSakazumeSakazumeSakazumeSakazumeMaruhiroMaruhiroMaruhiroMaruhiroMaruhiroMaruhirogarnáti

Hezké podzimní dny Vám přeje Luděk Štěch

Tel.č.: +420 602443858

E-mail: stech@alcedor.cz

autor: stachsw.cz   design: Jan Junek
Ornafish
Alcedor facebook