English
Česky

Listopadové Japonsko 2016 2.

15.listopadu 2016

V mé oblíbené Niigatě

 

Den  2.   15.11. 2016  

 

Dneska ráno nás vítala deštivá příroda, ale ještě s teplotou kolem 15°C.  Smutné, ale tajemné mlhy místních kopců umocňovaly respekt k chovatelům Nishikigoi. Shinodasan byl první, kdo nám poskytnul střechu odchovny. Od něho jsme krátce přejeli ke Conias (Hiroi koifarm) podívat se na nějaké Goshiki a GR Showy, bohužel nabídka nebyla až tak zajímavá, ale dostáváme doporučení přijet odpoledne, až se vrátí z výlovu, tedy pokračujeme k Yamaju ( Shusui, Asagi, Ochiba Shigure), a odtud k Maruju ( Tancho), Marusada, Iwashita a  Yagenji malá pauza na výběr ryb a kafe, a jedeme dál. Kaneko s velkým množstvím Sabao a Kujaku je neomyslitelně součástí každé cesty.

Marudoh s obrovskými Yamabuki, Karashigoi, Kohaku atd. nám poskytuje úkryt přes silným deštěm a to využíváme, mimo jiné, k nákupu Jumbo Nisai Kohaku cca 50cm . Následuje oběd a  potom Miyatora s tradičně kvalitními Koi, Marusaka 

( metalické typy a letos Nisai  GR Kujaku), a druhý pokus u Conias, ale nejsme moc potěšeni, neboť GR Goshiki nezměnili svůj stav.

Poslední zastávkou je opět Maruhiro a  konečně hotel. Večeříme opět ryby a Koshi Hikari a už se těším na zítřejší pokračování na druhé straně Ojiya oblasti  u dalších chovatelů.

ShinodaShinodaShinodaShinodaShinodapřed Coniaspřed ConiasYamajuYamajuYamajuNiigataNiigataNiigataIwashita KoifarmYagenjiYagenjiYagenjiYagenjiKaneko Závojnatky SabaoKanekoMarudohMarudohMarudohMarudohMarudohMarudohMarudohMiyatoraMiyatoraMarusaka KoifarmMarusaka KoifarmMarusaka KoifarmMaruhiroMaruhiro

Hezký podzimní den Vám přeje Luděk Štěch

Tel.č.: +420 602443858

E-mail: stech@alcedor.cz

autor: stachsw.cz   design: Jan Junek
Ornafish
Alcedor facebook