English
Česky

Listopadové Japonsko 2016 3.

16.listopadu 2016

V mé oblíbené Niigatě

Den  3.   16.11. 2016 

 

Dnes jsme se probudili do celkem pěkného dne bez deště, tak nálada byla skvělá, nejen na návštěvu prvního chovatele Yamazaki ( metalické Koi, Ochiba, Long Fin Koi, …) Tady si vždy velmi dobře popovídám o odchovu malých ryb, kterých je v odchovnách desítky tisíc. Každý rok má něco nového, letos je to Doitsu Karashigoi. Zde jsme se zdrželi trochu déle, ale v pohodě a s dobrou náladou vybíráme ryby. Před polednem odjíždíme na „rámen“ a potom pokračujeme přes kopce s krásným výhledem na Kóda Koifarm. Dlouho sledujeme nádherné Sansai, Yonsai, ale bohužel to co se nám líbí je prodané. Následuje opět Hirasawa, domlouvám ryby a schůzku a pokračujeme na Izumiya Koifarm s obřími Nishikigoi a pohledným býkem, stavíme se u Maruhiro, ale dnes je export, tak jsou všichni totemo isogashii (plno práce), a proto pokračujeme k Otsuka Koifarm, prohlížíme podivné hybridy ( Goshikishowa, Utsuriasagi, Kageutsuriasagi a ostatní Kawarimono)

a chvátáme ku Kawakami ( Kumonryu, Goshiki, Matsukawabake…), něco málo se kupuje a  čas nás tlačí dál. Příjemnou zastávkou je vždy a to i dnes Isa Koi Farm, kde vidíme mimo jiné Nisai Tategoi o velikosti 50-60 cm, prostě nádhera sama. Poslední zastávka je už potřetí Conias a konečně se to vyplácí, jsou tady nové ryby z výlovu a tak nezbývá, než si znovu zalovit v Ikesu (nádrži).

Zapadající slunce se s námi loučí odleskem paprsků a uháníme na hotel, protože nás ještě čeká krátká večeře a nakládka boxů na export. Několik stovek kartonů odjíždí na letiště a potom do Evropy a my na hotel. A zítra to, co jsme měli vidět původně dnes. Tak zítra Ai dómó a jyá mata .

YamazakiYamazakiYamazakiYamazakiYamazakiYamazakiYamazakiYamazakiYamazakiYamazakiKódaKódaKódaKódaHirasawaHirasawaIzumiaIzumiaZaměstnanec u Maruhiro, v naší reklamní čepiciKawakamiKawakamiKawakamiKawakamiKawakamiIsaIsaIsaConiasConiasConiasConiasobědrámenu restauracekrátká večeřekrátká večeřekrátká večeřekrátká večeřekrátká večeřenakládka boxů

Hezký podzimní den Vám přeje Luděk Štěch

Tel.č.: +420 602443858

E-mail: stech@alcedor.cz

autor: stachsw.cz   design: Jan Junek
Ornafish
Alcedor facebook