English
Česky

Nakupujeme ryby v Japonsku 2.

22. listopadu 2017

Další den

Ráno se počasí trochu umoudřilo a mohli jsme vyrazit trochu dál od města  Ojiya směrem na západ.
Čekal nás chovatel, který produkuje moje oblíbené Beni Kikokuryu, Wagoi Hariwake, a další metalické formy Koi a to není nikdo jiný , než Ikarashi Ozumi. Cesta nebyla tak hezká jako jiné roky, protože bylo všude dost sněhu, ale sjeli jsme níže  do údolí, kde má svoje rybníky pan Kase, u kterého jsem již v minulosti nakoupil mnoho Oyagoi ( generačních ryb) a nebylo tomu ani dnes jinak. Podívali jsem se na na Tosai pro jarní nabídku a pokračovali jsme k další legendě Niigaty,  Aoki Koifarm . Skvělé Tosai ( kireina sakana), něco málo nakoupit a pádit dál.

Suda a potom rámen k obědu a znovu ryby u Miyatora Koifarm, tam jsme se zdrželi déle s nákupem a z důvodů blížící se tmy jsme rychle vyrazili do platinového království Chogorou platina koi.

Nelze odolat sametově křídovému nádechu platinové kůže nádherných Koi a znovu další ryby pojedou do Čech. Konečná je opět u rodiny Hirasawasan, mladšího syna majitele Maruhiro Koifarm. Benigoi nelze jen tak nechat v Japonsku a tak se znovu noříme do vody a vybíráme.

Lítá tma nás doprovází do hotelu, večeře v rybí restauraci a zítra zase nanovo.

Luděk Štěch

+420 602443858

stech@alcedor.cz

autor: stachsw.cz   design: Jan Junek
Ornafish
Alcedor facebook