English
Česky

Nakupujeme ryby v Japonsku 5.

25.listopadu 2017

Napadl sníh

Ráno opět napadl sníh a my odjíždíme trochu do kopců, kde sídlí Koifarma Oofuchi. Prohlížím ryby a něco vybírám, nějaké Kujaku se hodí i do chovu. Naplňuji jeden box a jedeme k Yamazaki.

Tady vybíráme taky nějaké ryby a potom usedáme ke kávě a já odpovídám na otázky majitele, který se zajímá o náš způsob odchovu hlavně Tosai. Vysvětluji naše zkušenosti a čas letí. Popíjíme  a jedeme dál. Nejblíž je zase Marusei Koifarm. Někdy se to nedá prostě vydržet. Yoshiyuki má na nás dneska víc času a tak vybírám zase  nějaké ryby. Obdivujeme velmi starou sakuru zastrčenou vedle vstupních schodů a jedeme do vesničky  Yamakoshi, kde mimo jiné hospodaří i Sakai Koifarm, jeden z nejznámějších chovatelů v Japonsku. Nekoupit něco od Sakai by byl skoro hřích, a tak vybíráme Tancho a Sanke z tohoto chovu, který je znám výbornou růstovou schopností svých ryb.

Projíždíme kolem rybníků a míříme do Ojiyi. Cestou však znovu zajíždíme k Maruhiro a hle, zase něco novějšího: Doitsu Mukashi Ogon a Doitsu Mukashi Kabuto. Není zbytí. Dáváme kávu, diskutujeme o pracovní vytíženosti místních rybářů a asi po hodině jedeme na hotel. Čeká nás večeře a zítra už poslední den v Niigatě.

Luděk Štěch

+420 602443858

stech@alcedor.cz

autor: stachsw.cz   design: Jan Junek
Ornafish
Alcedor facebook